Jaký objektiv koupit do začátku? Platí pro Canonisty :-))

V předchozí dílech jsme se pobavili o mém vybavení, myšlence o rozdílech dvou velkých značek a rozdílu mezi telefonem a fotoaparátem. Pojďme se nyní podívat, pokud tyto rozvahy už máte za sebou, jaké vybavení si později koupit. Tedy pokud plánujete rozšířit rodinku :-). Rodinku objektivů samozřejmě.

Netřeba asi zmiňovat evergreen všech objektivů, kterým je pevná 50tka se světelností 1.8. Vynikající kresba, barevné podání. Rozmazané pozadí Vás posune ještě kousíček dále. Fotky budou vypadat jako profesionální, nebo tedy částečně. Samozřejmě to není ani zdaleka jen o objektivu, ale také o tom si něco najít a nastudovat. Nikdo za Vás tu práci neudělá. Nestačí jen cvakat spouští. Ale zpět k objektivům. Čili EF 50mm f 1.8 pořídíte jako nový v ceně kolem 3000 (záleží na období). Minimální investice, nové možnosti. Pokud Vás fotografování baví, neváhejte. Kupte si však novou verzi s STM motorkem. Je rychlejší, kvalitněji zpracovaná a lépe ostří.

Pokud již toto máte a rád/a fotíte krajinky tak jako třeba já, doporučuji jednoznačně objektiv, který má pouze Canon v dané cenové relaci. Jedná se o opravdu výtečný EF-S 10-18mm. Nelze je použít na profesionální fullframe zrcadlovky, ale nepředpokládám, že tento druh čtenářů můj blog čte. Čili doporučuji tento objektiv. Je neuvěřitelně ostrý, a soudkovitost u nejširšího ohniska (10mm) je zábavná. Nafoťte si třeba nádvoří rozlehlého zámku. Paráda!! Je kreativní. A na krajinky? Nechci jen chválit ale mě osobně baví moc. Ostrost je velice dobrá na cenu objektivu a ostření je tiché a rychlé. Navíc objektiv disponuje funkční a kvalitní stabilizací obrazu. A cenovka? Něco přes 6000,-. Jednoznačně tento objektiv doporučuji pro výletáře, kteří chtějí mít Šumavu, Jeseníky či Alpy řádně zdokumentovanou. Záběr je opravdu neuvěřitelný.

Za mě je toto základní sada. Mám objektiv na portét, krajinky a univerzální na takovéto domácí žvýkání. Jakým směrem se vydáte vy? Portét, krajina? Foto níže je focené EF-S 10-18mm STM..

IMG_8428