Kdo nebo co to byl vlastně Beatles?

Pokud Vás odpověď na tuto otázku napadl brouk, máte vlastně trochu pravdu. Beatles skutečně znamenají v překladu brouci. Nicméně jedná se o anglickou rockou skupinu, která pocháží z Liverpoolu. Jedná se o kapelu, která je dodnes uctívána kritiky a patří mezi nejúspěšnější kapely. Skupina se v žebříčku časopisu Rolling stone dostala 4x do první desítky. A to se psal rok 2003.V roce 2004 zaujímala tato skupina první místo ze seznamu sta nejúspěšnějších umělců v historii. Není divu. Skupinu totiž tvořily hvězdy George Harrison, který hrál na kytaru a zpíval. Paul McCartney měl rovněž nastarosti zpěv a také basovou kytaru, Ringo Starr bicí a občas také doplňoval zpěv. Konečně i John Lennon, jehož činnost ve skupině snad ani netřeba představovat, ale přece kdyby náhodou. Měl na starosti zpěv a basovou kytaru.

Jak již bylo řečeno skupina „The Beatles“ patří mezi komerčně nejúspěšnější skupiny. V americe se jedná o historicky nejvíce prodávanou kapelu. Velmi dobře se jim dařilo i ve Velké Británii, kde prodali desítky singlů a zaujímaly první místa histparád. Dle dostupných informací prodali přes miliardu desek a kazet.

A jak to celé vlastně vzniklo? V březnu roku 1957 založil nám všem dobře známý John L. skupinu. Stalo se tak při docházce do školy. Téhož roku se na zahradní slavnosti přijde do šatny na skupinu podívat Paul McCartney, který kapelu tak očaruje svými písněmi, že po dvou týdnech je do skupiny přijat. Znamená to velkou posilu a rozjezd nového projektu. Na jeho naléhání pozvala na konkurz i tehdy 14.letého kytaristu George Harrisona. John nechtěl původně o jeho přijetí ani slyšet. Nakonec se do skupiny dostal a ve skupine došlo k výrazné fluktuaci hudebníků. Bylo to díky vysokým požadavkům McCartneyho na úmění hráčů. Nestálost hudebníků provázela tuto skupinu, stejně tak jako neustále měnící se názvy kapely. Nakonec se čím dál časteji v názvech objevovali zmínění „brouci“. Na nich se vše nakonec ustálilo.

Brouci v plném proudu
Brouci v plném proudu