Můj Canon EOS 70D..Jak jsem s ním spokojen?

V minulém článku jsme trochu probrali rozdíly Canon vs Nikon. Ti, kteří čtou dále se asi shodli na tom, že rozdíl je nesmyslný. Chyťte si fotoaparát do ruky a vyberte si dle toho jaký Vám lépe sedí. A samozřejmě i na základě cen dostupných objektivů (tady to hraje spíše do karet Canonu). Netajím se tím, že mám rád Canon. A proto jsem si pořídil svůj třetí a snad na dlouho poslední :-) fotoaparát Canon EOS 70D s objektivem 18-135mm STM.

Mohu říci, že jsem maximálně spokojený. Ostření je naprosto přesné, objektiv velmi univerzální a na běžné výletování skvěle stačí. Navíc nosím i další 2 objektivy pro případ příležitosti. Jedná se o velice levný a pro začátečníky doporučovaný objektiv EF 50mm f 1.8, který se pyšní vynikající světelností a úžasnou prací s hloubkou ostrosti. Zde se naučíte fotit a věřte, že fotky se Vám budou líbit. Dosáhnete díky světelnosti dokonale rozmazaného pozadí a skvěle oddělíte focenou osobu (ano je to spíše portrétní objektiv) od rušivého pozadí.

Zpět k fotoaparátu. Velice Vás překvapí skvěle padnoucí grip (držení – velice subjektivní názor) a kvalitní zpracování. Co vnímám jako velký argument oproti konkurenci je dotykový displej (mnoho lidí nyní mávne rukou, ale je to fakt super). Můžete na něm rychle přehrávat fotky, nastavit jednotlivé parametry…prostě super. Výrazně to zrychlí práci s přístrojem.

Dále pak jednodušší ovládání s možností toho méně nastavit. Netrápí Vás pak menu s plno blbostma, které nejsou v konečném důsledku vůbec podstatné. Objektiv je neuvěřitelně tichy a luxusní pro použití na natáčení videa. Neuslyšíte ve videu žádné cvakání ostřícího motorku. Prostě bomba. Jeden přístroj na fotografování i natáčení. Super na dovolenou (už jsem sám něco natáčel). Vše samozřejmě ve FULL HD. Netřeba zmiňovat funkce jako časosběr, bracketing, HDR ( skládání 3 různých expozic do jednoho snímku) aj. A kvalita snímků? Skvělá. Šum přirozený, žádné zbytečné barevné zhlukování (pravda EOS 80D je na tom však lépe).Nebojte se ničeho, zapomeňte na laboratorní testy..Jelikož se EOS 70D doprodává, doporučuji se poohlédnou po EOS 80D…je to vynikající fotoaparát, který stojí za zvážení.

frontpage